چطور جذاب باشیم؟

به خالق زیبایی ها…

تقریباً همه ما جذابیت را دوست داریم و به دنبال این هستیم که جذاب باشیم و دوستان زیادی را داشته باشیم بعضی ها عمل جراحی می کنند تا بهتر و جذاب تر دیده شوند. بعضی ها به دنبال مد هستند تا به روز دیده شوند تا به این صورت دیگران را تحت تاثیر قرار ضاهر و استایلشان قرار دهند. ولی هدف ما در این مقاله این نیست که چطور لباسمان را ست کنیم یا اینکه عمل زیبایی انجام دهیم تا زیبا و جذاب به نظر برسیم. این کار نه تنها به ما جذابیت نمی دهد بلکه روز به روز عزت نفس مان را کمتر و کمتر می شود و حالمان با خودمان بدتر و بدتر می شود. و این یعنی نبود اعتماد به نفس! اینکه من به خاطر دیگران بروم زیر تیغ جراحی یا اینکه هزینه ای هنگفت را صرف لباسم کنم تا دیگران از من خوشش بیاید.

نمی گویم که عمل زیبایی بد است یا اینکه نباید به خود رسید بلکه هدف این است که من به خاطر دیگران این کارها انجام ندهم. این کار را انجام دهیم تا حس بهتری داشته باشیم و ازین بابت احساس رضایت مندی داشته باشیم در این صورت هیج اشکالی ندارد.

در این مقاله به این موضوع میپردازیم که چطور با افزایش اعتماد به نفس و انجام ندادن برخی از کارها جذاب به نظر برسیم علاوه بر آن حالمان با خودمان خوب باشد و خود را ارزشمند بدانیم.

جمله ای معروفی هست که میگوید: هر طوریکه با خودت رفتار کنی دیگران با تو رفتار میکند.

در این مقاله با ما همراه باشید تا 2 روش برای اینکه چطور جذاب باشیم را با همدیگر یاد بگیریم.

  • ایجاد خود ارزشمندی و عزت نفس:

عزت نفس اینکه من خودم را دوست دارم و خودم احترام میگذارم. دیگران را دوست دارم و به آنها احترام میگذارم و اینکه همه ای موجودات را دوست دارم و به آنها هم احترام میگذارم.

اگر من به خودم احترام بذارم هیچ وقت دوستانی را انتخاب نمی کنم که دنبال کار های ناپسند هستند و هیچ وقت دنبال مواد مخدر و کارهای که برای سلامتی ام مضر است نمی روم و وقتم را صرف بهبود خودم می کنم تا زندگی بهتری داشته باشم.

وقتی هدف داشته باشی و تلاش کنی تا به اون هدفت برسی و شهامت و اعتماد به نفس داشته باشی خیلی ها دوست دارند تا با تو در ارتباط باشند و دوست دارند دوستی مثل تو داشته باشند.

بنابراین خودتو دوست داشته باش و به خودت احترام بگذار وجود هر انسانی ارزشمند است و روی شخصیتت کار کن تا به انسان بهتری تبدیل شوی.

  • غر زدن ممنوع:

تقریباً همه ما افراد را میشناسیم که مدام غر میزنند و از زمین و زمان بد می گویند. و جملات مثل جملات زیر را تکرار می کنند:

  •  ایران جای زندگی نیست!
  • چرا همه چی گرونه؟
  • همش تقصیر فلانی بود که من پیشرفت نکردم
  • مگر تو ایران می شود پولدار شد؟
  • و…

تا زمانی که به این غر زدن ها ادامه دهیم اولاً: توانایی های خودم را نمیبینم و روی خودم سرمایه گذاری نمی کنم تا زندگیم را تغییر دهم. دوماً: این غر زدن ها باعث می شود دیگران با ما راحت نباشند، هیچکس دوست ندارد که با افراد غرغرو دوست شوند و حتی با آنها هم صحبت شود. سوماً: غر زدن باعث کاهش عزت نفس می شود و هرچه بیشتر غر بزنیم بیشتر از خودمان دور می شویم و روز به روز حالمان بدتر از قبل می شود.

جیم ران می گوید: اگر جایی که ایستاده اید را نمی پسندید عوضش کنید شما درخت نیستند.

بنابراین اگر از شرایط ناراضی هستید عوضش کنید یا اینکه قبول کنید مدام با بقیه در مورد این حرف نزنید که چرا شرایط  اون طوری نیست که شما میخواهید نیست. این کاملاً درست است که بعضی ها چیز ها نیست و شرایط سخت است ولی راه حل این است که ما انسان قوی تری شویم و به جای اینکه همش جنبه های بد زندگی رو ببینیم و منفی نگر باشیم،جنبه های خوب و مثبت رو ببینیم و از آنها استفاده کنیم و آن موقع هست که میبینیم شرایط چقدر تغییر کرده و دیگران چقدر به ما اهمیت میدهند.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *